KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482108
nr 1548 2108
Dagny Cassel
(1908-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -60, blomsterstilleben. Olja på duk, 59x68 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
Dagny Cassel, född 1908 i Stockholm, död 1988, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:20:46
19/6 19:14:52
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Dagny Cassel
Läs mer om Dagny Cassel